Przebudzenie do Wolności - Odosobnienie z Nityą 20-26 września, Dojo - Stara Wieś

"Odpowiedź jest wtedy, kiedy nie musisz jej mieć."  ~ Nitya

Przebudzenie do Wolności - Odosobnienie z Nityą 20-26 września, Dojo - Stara Wieś
20 wrz 2021 00:00 26 wrz 2021 00:00
Dojo Stara Wieś

Stara Wieś
1950zł
Opłata za wydarzenie

Opis wydarzenia

Kochani!

Zapraszamy Was serdecznie na Odosobnienie z Nityą, które odbędzie się w terminie 20-26.09.2021 r. w Europejskim Centrum Budo DOJO w Starej Wsi. Będzie to już drugie w tym roku Odosobnienie w tym cichym, malowniczo położonym miejscu. Otoczenie pięknej przyrody Przedborskiego Parku Krajobrazowego i ascetycznych ogrodów Zen w samym ośrodku będą nas gościć przez sześć dób. Ten czas to wspaniała okazja na podarowanie sobie odpoczynku i zadbanie o siebie w najlepszy z możliwych sposobów - kontaktując się z podstawową i niezmienną częścią naszej istoty - prostego, zawsze zaspokojonego poczucia istnienia. Każdego dnia Nitya będzie zapraszać nas do odpuszczenia mentalnego wysiłku i odprężenia się do miękkości i lekkości w naszej Jaźni.

Każdy Satsang i Medytacja będzie możliwością zdystansowania się do swoich problemów i wątpliwości, oraz co kluczowe, również dostrzeżenia źródła ich powstawania. Dzięki rozpoznaniu swojej pierwotnej, wszechobecnej istoty, będziemy w stanie zacząć dostrzegać w swoim życiu sens równowagi, kompletności, stabilności i poczucie bezpieczeństwa. Każdy dzień spędzony w obecności Nityi oraz w gronie osób patrzących w tym samym kierunku, wspomaga proces wybudzania się z iluzji i wyobrażeń umysłu. Pozwala na doświadczanie głębokiego spokoju, będącego esencją nas samych.

_____________

“Prawdziwego spokoju nie odnajdziesz na zewnątrz. 

Jedyny spokój, na którym można polegać 

znajdziesz we własnym wnętrzu. 

Skąd patrzysz patrz…”

~ Nitya


Nitya (Patrycja Pruchnik) przebudziła się w 2011 roku. Od 2014 dzieli się oświeceniem z ludźmi na całym świecie. Jej bezpośrednim mistrzem jest Mooji. Jest autorką książek "Koniec wszystkich historii. Medytacje" oraz "Oświecenie 24h na dobę. Praktyki i kontemplacje na cały rok". Nitya nie jest typowym, tradycyjnym nauczycielem ani guru - jest autentyczną kobietą, matką dwójki synów, która prowadzi powszednie, zwyczajne życie.

Bezpardonowo i bezpośrednio wskazuje na esencję każdego człowieka. Dociera do serc tych, którzy pragną zaznać spokoju oraz poznać istotę samego siebie. Jej obecność, naturalna otwartość oraz miłość pozwala innym zanurzyć się w medytacji oraz zapomnieć o problemach. Jej przekaz jest uniwersalny i pozareligijny.


Czym jest Satsang?


"Trzeźwieniem z urojeń naszego umysłu z projekcji i wyobrażeń.
Satsang to powrót do zwyczajności." ~ Nitya


Więcej o Satsangu - https://nityameditation.org/satsang/
Więcej o Nityi - https://nityameditation.org/bio/
_____________

TERMIN


20 - 26 września 2021 r.


Rozpoczniemy w poniedziałek wspólną kolacją o godz. 18:30.
Prosimy o przyjazd na miejsce i zakwaterowanie między godziną 15:00 a 17:00.
Odosobnienie zakończymy w niedzielę po Satsangu.

PROGRAM


Naszej wspólnej transformacji towarzyszyć będą Satsangi, Medytacje w ciszy (silent sitting), Medytacje prowadzone oraz dodatkowe warsztaty pracy z ciałem sprzyjające procesowi budzenia się do swojej prawdziwej natury (min. taniec, joga).


Szczegółowy program zostanie podany uczestnikom bliżej terminu wydarzenia.

MIEJSCE


Europejskie Centrum Budo – Dojo Stara Wieś.


Jest to unikatowy na skalę światową obiekt zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej w polskim krajobrazie. Jest największym na świecie ośrodkiem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki.

Głównym miejscem zakwaterowania są domy w japońskim stylu z pokojami dwuosobowymi. Standardowo są one wyposażone w specjalistyczne materace do spania - futony. Wszystkie łóżka w pokojach są niskie, leżące na miękkiej podłodze, wygodne i zdrowe dla kręgosłupa. Domki posiadają łącze internetowe, kominek, aneks kuchenny z lodówką oraz czajnikiem i naczyniami, w tym kubkami. 

Dodatkowym miejscem zakwaterowania będą dwie boczne sale w budynku Dojo. Kwaterowanie odbędzie się z podziałem na płeć. W tej wspólnej przestrzeni będzie mogło nocować kilkanaście osób, również na materacach - futonach. Sala noclegowa znajduje się w budynku Dojo, który dysponuje zapleczem sanitarnym w postaci wspólnych łazienek z prysznicami. Będą tam dostępne również czajniki.


Więcej o miejscu dowiesz się tutaj:
https://dojo-starawies.pl/

WYŻYWIENIE


Pełne wyżywienie wegetariańskie - trzy posiłki dziennie, oferowane w formie
szwedzkiego stołu oraz dań serwowanych z bufetu.

OPŁATY


1950 zł - zakwaterowanie w domu japońskim przy wpłacie zaliczki w wysokości 290 zł do 30.07.2021 r.

2250 zł - zakwaterowanie w domu japońskim przy wpłacie zaliczki od 1.08.2021 r.

1470 zł - zakwaterowanie we wspólnej sali przy wpłacie zaliczki w wysokości 290 zł do 30.07.2021 r.

(oraz jedynie w miarę dostępności wolnych miejsc na sali)

1770 zł - zakwaterowanie we wspólnej sali przy wpłacie zaliczki od 1.08.2021 r.

Uwaga! Jeśli chcesz zarezerować nocleg w przestrzeni wspólnej (na sali), napisz o tym w uwagach swojego zgłoszenia, a w miarę wolnych miejsc zostanie Ci takie miejsce przydzielone. Bez tej informacji wszystkie zgłoszenia będą traktowane jako rezerwacja miejsca zakwaterowania w domu.

Wpłać zaliczkę 290zł

UWAGA!

Wszystkie miejsca noclegowe w domkach japońskich zostały już zarezerwowane. Nie ma możliwości rejestracji przez stronę internetową. Zostało jedynie kilka miejsc TYLKO DLA MĘŻCZYZN do zakwaterowania w przestrzeni wspólnej (na sali). Zgłoszenia przyjmujemy tylko e-mailowo na adres: [email protected]. W zgłoszeniu proszę podać swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu.

REGULAMIN


Biorąc udział w Odosobnieniu z Nityą oświadczasz, że zapoznałaś / zapoznałeś się
z treścią Regulaminu i akceptujesz jego postanowienia.


Treść Regulaminu dostępna jest tutaj -

https://nityameditation.org/regulamin-wydarzen/

REZERWACJA


Liczba miejsc noclegowych w Europejskim Centrum Budo - Dojo jest ograniczona. O zarezerwowaniu miejsca na Odosobnienie będzie decydować kolejność wpłat zaliczek. Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 290 zł.

Warunki rezygnacji:

* Przy rezygnacji na miesiąc przed wydarzeniem (20. sierpnia 2021) zwrot połowy zaliczki
* Bez możliwości zwrotu w przypadku rezygnacji na 2 tygodnie przed wydarzeniem (6. września 2021)
* W przypadku konieczności anulowania wydarzenia z powodu potwierdzonego COVID-19 wpłaty zostaną zwrócone w 100%

____________

Z powodu sytuacji w kraju dotyczącej COVID-19, będziemy prosić Was o uczulenie się na swój stan zdrowia  przed samym wyjazdem. Na miejscu będziemy prosić Was o podpisanie „Oświadczenia o dobrym stanie zdrowia oraz zastosowaniu się do panujących obostrzeń”. Dokument do wglądu będzie dostępny dla wszystkich, którzy zadeklarują chęć wzięcia udziału w wydarzeniu i możliwość potwierdzenia uczestnictwa poprzez wpłacenie zaliczki za zakwaterowanie.

____________

Wpłać zaliczkę 290zł

UWAGA!

Wszystkie miejsca noclegowe w domkach japońskich zostały już zarezerwowane. Nie ma możliwości rejestracji przez stronę internetową. Zostało jedynie kilka miejsc do zakwaterowania w przestrzeni wspólnej (na sali) TYLKO DLA MĘŻCZYZN. Zgłoszenia przyjmujemy tylko e-mailowo na adres: [email protected]. W zgłoszeniu proszę podać swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu.

KONTAKT


Pytania prosimy kierować na adres [email protected]
(w tytule maila prosimy wpisać: DOJO, wrzesień 2021, imię i nazwisko).

Z miłością,
Nitya & team