Nowy Początek - Noworoczne oczyszczanie umysłu z Nityą (28.12.2021 - 2.01.2022)

To jest archiwalne wydarzenie, nie ma możliwości zapisania.

“Kiedy nie identyfikujesz się z ciałem, nie umierasz.” ~ Nitya

Nowy Początek - Noworoczne oczyszczanie umysłu z Nityą (28.12.2021 - 2.01.2022)
28 gru 2021 00:00 02 sty 2022 00:00
Dojo - Stara Wieś

1800zł
Opłata za wydarzenie

Opis wydarzenia

Kochani! 

Zapraszamy Was serdecznie na noworoczne Odosobnienie z Nityą, które odbędzie się w terminie 28 grudnia 2021 - 2 stycznia 2022 r. Wejście w Nowy Rok będziemy razem celebrować w Europejskim Centrum Budo Dojo - Starej Wsi. Otoczenie pięknej przyrody Przedborskiego Parku Krajobrazowego i ascetycznych ogrodów Zen będą nas gościć przez pięć dób. To będzie piękny czas zostawiania za sobą tego, co ciąży i równocześnie otwierania się na nowe, świeże spojrzenie. Podążając za wskazaniami Nityi będziemy w stanie zostawić przeterminowane ideologie i zakurzone, negatywne wierzenia na temat siebie i świata. W zamian za to, zaczniemy uczyć się obserwować doświadczenie z neutralnego miejsca, bezwarunkowo przyjmującej i kochającej przestrzeni Świadomości. W ten sposób rozpoczniemy Nowy Rok pełni otuchy, wzajemnego współczucia i gotowości ma każde nowe, budujące doświadczenie. 

To Odosobnienie będzie czasem prawdziwej transformacji. Rozpoznawania Źródła swojego doświadczenia i pozwalania sobie na całkowite poddanie się jego łasce. Medytacje proponowane przez `Nityę, czyli wspólna praktyka Self-enquiry, będzie zapraszać nas do odpuszczenia wszelkim iluzjom umysłu. Będziemy motywowani do rozpoznania jedynej stałej, niezmiennej prawdy - świadomości istnienia. Witanie Nowego Roku odbędzie się zatem w atmosferze przyzwolenia na odchodzenie tego, co już nie służy oraz pełnego przyjęcia z otwartymi ramionami tego, czym życie zechce nas obdarować w roku 2022. Będzie to czas ufania Sercu, podążania za jego wołaniem i odważnego wchodzenia w nieznane. Podczas tych kilku dni nie zabraknie nam ruchu. Taniec uwalniający, medytacje dynamiczne, joga to tylko część zaplanowanych przez nas aktywności. 

>>> OPŁATY REZERWACYJNEJ MOŻNA DOKONAĆ TUTAJ <<<

~ ~ ~

“Zrozumienie i miłość są jednym.

Ze zrozumienia przychodzi miłość.

Z miłości współczucie.

Ze współczucia odpowiednia myśl, słowo i działanie.” 

~ NityaNitya (Patrycja Pruchnik) przebudziła się w 2011 roku. Od 2014 dzieli się oświeceniem z ludźmi na całym świecie. Jej bezpośrednim mistrzem jest Mooji. Jest autorką książek “Koniec wszystkich historii. Medytacje” oraz “Oświecenie 24h na dobę. Praktyki i kontemplacje na cały rok”. Nitya nie jest typowym, tradycyjnym nauczycielem ani guru - jest autentyczną kobietą, matką dwójki synów, która prowadzi powszednie, zwyczajne życie.

Bezpardonowo i bezpośrednio wskazuje na esencję każdego człowieka. Dociera do serc tych, którzy pragną zaznać spokoju oraz poznać istotę samego siebie. Jej obecność, naturalna otwartość oraz miłość pozwala innym zanurzyć się w medytacji oraz zapomnieć o problemach. Jej przekaz jest uniwersalny i pozareligijny.

Czym jest Satsang ?

“Trzeźwieniem z urojeń naszego umysłu z projekcji i wyobrażeń.

Satsang to powrót do zwyczajności.” 

~ Nitya

Więcej o Satsangu - https://nityameditation.org/satsang/

Więcej o Nityi - https://nityameditation.org/bio/

_____________

TERMIN

28 grudnia 2021 - 2 stycznia 2022 r. 

Odosobnienie rozpoczniemy we wtorek wspólną kolacją o godz. 18:00. 

Prosimy o przyjazd na miejsce i zakwaterowanie między godziną 15:00 a 17:00.

Odosobnienie zakończymy w niedzielę po Satsangu w godzinach wczesno-popołudniowych.

Dokładny czas zakończenia będzie ogłoszony bliżej terminu wydarzenia.

Nie ma możliwości uczestniczenia w wybranych dniach wydarzenia.

Przyjmujemy rezerwację jedynie na całość Odosobnienia.

PROGRAM

Naszą wspólną eksplorację Jaźni wspomagać będą Satsangi, Medytacje w ciszy (silent sitting), Medytacje prowadzone oraz dodatkowe warsztaty pracy z ciałem sprzyjające procesowi budzenia się do swojej prawdziwej natury.

Szczegółowy program zostanie podany uczestnikom bliżej terminu wydarzenia.

MIEJSCE

Europejskie Centrum Budo – Dojo Stara Wieś.

Jest to unikatowy na skalę światową obiekt zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej w polskim krajobrazie. Jest największym na świecie ośrodkiem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki.

Miejscem zakwaterowania są domy w japońskim stylu z pokojami dwuosobowymi. Standardowo są one wyposażone w specjalistyczne materace do spania - futony. Wszystkie łóżka w pokojach są niskie, leżące na miękkiej podłodze, wygodne i zdrowe dla kręgosłupa. Domki posiadają łącze internetowe, kominek, aneks kuchenny z lodówką oraz czajnikiem i naczyniami, w tym kubkami.

Więcej o miejscu dowiesz się tutaj:

https://dojo-starawies.pl/

WYŻYWIENIE

Pełne wyżywienie wegetariańskie - trzy posiłki dziennie, oferowane w formie szwedzkiego stołu oraz dań serwowanych z bufetu.

OPŁATY

1800 zł - przy wpłacie opłaty rejestracyjnej do 30. listopada 2021

2100 zł - przy wpłacie opłaty rejestracyjnej od 1. grudnia 2021

REGULAMIN

Biorąc udział w Odosobnieniu z Nityą oświadczasz, że zapoznałaś / zapoznałeś się z treścią Regulaminu i akceptujesz jego postanowienia.

Treść Regulaminu dostępna jest tutaj - https://nityameditation.org/regulamin-wydarzen/

REZERWACJA

Liczba miejsc noclegowych w ośrodku Dojo jest ograniczona. O zarezerwowaniu miejsca na Odosobnienie będzie decydować kolejność wpłat zaliczek. Warunkiem rezerwacji miejsca jest opłacenie opłaty programowej. Transakcja zakończona powodzeniem i wyświetlenie się komunikatu o prawdiłowym dokonaniu płatności jest automatycznym potwierdzeniem znalezienia się na liście uczestników. 

Uwaga! 

Wszelkie prośby dotyczące zakwaterowania w pokoju z wybraną osobą w pokoju, specjalną dietą, wystawieniem faktury lub inne zapytania proszę wpisać w uwagach przy dokonywaniu opłaty rejestracyjnej. W  ten sposób znacznie łatwiej jest nam uporządkować i spełnić poszczególne prośby. 

Ze względu na bardzo ograniczoną ilość pokoi jednoosobowych, będą do nich kwaterowane osoby tylko ze szczególnymi przypadłościami i wyraźną potrzebą na pobyt w takim pokoju. Proszę nie kierować próśb o takie zakwaterowanie jeśli miałaby być dyktowana wyłącznie większą wygodą mieszkania samodzielnie.

>>> OPŁATY REZERWACYJNEJ MOŻNA DOKONAĆ TUTAJ <<<

Drugim krokiem w procesie rejestracji będzie dokonanie wpłaty za zakwaterowanie i wyżywienie. Osoby, które uiszczą opłatę programową z powodzeniem proszone są o kontakt na adres [email protected] w celu uzyskania danych do dokonania końcowej opłaty.

Warunki rezygnacji:

* Przy rezygnacji na miesiąc przed wydarzeniem (28 listopada 2021) zwrot połowy zaliczki

* Bez możliwości zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji na 2 tygodnie przed wydarzeniem (14. grudnia 2021)

* W przypadku konieczności anulowania udziału z powodu potwierdzonego COVID-19 lub innego nagłego wypadku z poważnym uszczerbkiem na zdrowiu wpłaty zostaną zwrócone w 100%____________

Z powodu sytuacji w kraju dotyczącej COVID-19, będziemy prosić Was o uczulenie się na swój stan zdrowia  przed samym wyjazdem. Na miejscu będziemy prosić Was o podpisanie „Oświadczenia o dobrym stanie zdrowia oraz zastosowaniu się do panujących obostrzeń”. Dokument do wglądu będzie dostępny dla wszystkich, którzy zadeklarują chęć wzięcia udziału w wydarzeniu i możliwość potwierdzenia uczestnictwa poprzez wpłacenie zaliczki za zakwaterowanie.

____________

KONTAKT

Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres [email protected] 

(W tytule maila prosimy wpisać: Nowy Początek,  imię i nazwisko).

Z miłością,

Nitya & teamZ całego serca dziękuję Ci za Twoje wsparcie. Jest ono dla nas bardzo ważne! Bez niego nie moglibyśmy dalej tworzyć i publikować dobrej jakości filmów z Nityą, wydać audiobooka z medytacjami oraz organizować spotkań medytacyjnych dla większej grupy osób.