Harmonia Istnienia - Odosobnienie medytacyjne z Nityą, 2-5 grudnia 2021 w Urle

“Aby zaznać spokoju i szczęścia nie musisz zabiegać o nowe doznania. Wystarczy, że przestaniesz dokarmiać swoje myśli.” ~ Nitya

Harmonia Istnienia - Odosobnienie medytacyjne z Nityą, 2-5 grudnia 2021 w Urle
02 gru 2021 15:00 05 gru 2021 13:00
Ośrodek Rozwojowy Oddechowo

Urle
1100zł
Opłata za wydarzenie

Opis wydarzenia

Kochani! 

Zapraszamy Was serdecznie na Odosobnienie z Nityą, które odbędzie się w terminie 2 - 5 grudnia 2021 r. w Ośrodku Rozwojowym Oddechowo w miejscowości Urle na północny wschód od Warszawy. Wieś Urle leży wśród sosnowych lasów, które razem z rzeką Liwiec tworzą swoisty mikroklimat. Piękna, spokojna okolica zapewnia relaksujące oderwanie od zgiełku miasta. W czasie Odosobnienia każdy z uczestników będzie otoczony bezpieczną, komfortową przestrzenią, otulony ramionami dzikiej natury, sprzyjającej procesowi wybudzania się z fantazji umysłu i opadania do esencji naszej istoty.

Medytacja proponowana przez Nityę to wspólna praktyka “Self-enquiry”, którą tłumaczy się jako “dochodzenie siebie” - rozpoznawanie prostego, zawsze zaspokojonego poczucia istnienia. Ta praktyka jest podążaniem za wskazaniami nauczyciela w trakcie medytacji, które mogą otworzyć bramę do nowego widzenia siebie. To wspólna podróż odkrywania swojej prawdziwej natury. Jeśli praktyka ta jest właściwie stosowana, może dogłębnie wpłynąć na postrzeganie siebie i świata. W nowym spojrzeniu oferuje więcej lekkości, spokoju i poczucia kompletności.

Każdego dnia w trakcie Odosobnienia, Nitya będzie zapraszać nas do odpuszczenia mentalnego wysiłku i odprężenia się do tej lekkości obecnej w każdym doświadczeniu. Zgłębiając swoją istotę, możemy zdystansować się od swoich problemów i wątpliwości, oraz co kluczowe, również dostrzec źródło ich powstawania. Dzięki rozpoznaniu swojej pierwotnej, wszechobecnej istoty, będziemy w stanie zacząć dostrzegać w swoim życiu sens równowagi, zrozumienia i poczucie bezpieczeństwa. 

>>> REZERWACJA - OPŁATA PROGRAMOWA <<<

_____________

Kiedy zamykasz oczy umysłu, otwierasz oczy Serca.”

  ~ Nitya

Nitya (Patrycja Pruchnik) przebudziła się w 2011 roku. Od 2014 dzieli się oświeceniem z ludźmi na całym świecie. Jej bezpośrednim mistrzem jest Mooji. Jest autorką książek “Koniec wszystkich historii. Medytacje” oraz “Oświecenie 24h na dobę. Praktyki i kontemplacje na cały rok”. Nitya nie jest typowym, tradycyjnym nauczycielem ani guru - jest autentyczną kobietą, matką dwójki synów, która prowadzi powszednie, zwyczajne życie.

Bezpardonowo i bezpośrednio wskazuje na esencję każdego człowieka. Dociera do serc tych, którzy pragną zaznać spokoju oraz poznać istotę samego siebie. Jej obecność, naturalna otwartość oraz miłość pozwala innym zanurzyć się w medytacji oraz zapomnieć o problemach. Jej przekaz jest uniwersalny i pozareligijny.

Czym jest Satsang ?

“Trzeźwieniem z urojeń naszego umysłu z projekcji i wyobrażeń.

Satsang to powrót do zwyczajności.” 

~ Nitya

Więcej o Satsangu - https://nityameditation.org/satsang/

Więcej o Nityi - https://nityameditation.org/bio/

_____________

TERMIN

2 - 5 grudnia 2021 r. 

Odosobnienie rozpoczniemy w czwartek wspólną kolacją o godz. 18:00. 

Prosimy o przyjazd na miejsce i zakwaterowanie między godziną 15:00 a 17:00.

Odosobnienie zakończymy w niedzielę po Satsangu w godzinach wczesno-popołudniowych. Dokładny czas zakończenia będzie ogłoszony bliżej terminu wydarzenia.

Przyjmujemy rezerwację jedynie na całość Odosobnienia. Nie ma możliwości uczestniczenia w wybranych dniach wydarzenia.

PROGRAM

Naszą wspólną eksplorację Jaźni wspomagać będą Satsangi, Medytacje w ciszy (silent sitting), Medytacje prowadzone oraz dodatkowe warsztaty pracy z ciałem sprzyjające procesowi budzenia się do swojej prawdziwej natury. Planowana jest joga oraz zajęcia taneczne.

Szczegółowy program zostanie podany uczestnikom bliżej terminu wydarzenia.

MIEJSCE

Ośrodek Rozwojowy Oddechowo

Na stronie głównej ośrodka czytamy: “Celem fundacji Borzymy, która prowadzi ośrodek jest przede wszystkim podnoszenie jakości życia ludzi poprzez dostarczanie narzędzi, wiedzy i przestrzeni, pozwalających na rozwijanie zarówno świadomości osobistej, jak i otaczającego nas świata. Chcemy, aby prowadzone przez nas działania prowadziły ludzi ku harmonijnemu, radosnemu i uważnemu życiu.”

Głównym miejscem zakwaterowania są drewniane domki w przyjemnym standardzie, 5-cio oraz 6-cio osobowe z pokojami dwuosobowymi lub trzyosobowymi. W każdym domku dostępna jest jedna łazienka. W kuchni znajdują się czajniki, domki posiadają również tarasy.  

Dodatkowo do naszej dyspozycji będzie tradycyjna mongolska jutra, na której będą odbywać się nasze medytacje. Jurty są wykonane z ekologicznych materiałów, ocieplone owczą wełną. Wnętrze jest bardzo klimatyczne dzięki zastosowaniu naturalnych elementów wykończeniowych.

Będziemy mogli również korzystać z dużej sali warsztatowej o powierzchni 160m2, na której planowane są zajęcia ruchowe. Tuż obok niej znajduje się recepcja i dodatkowe pomieszczenie, w którym jest dostęp do wi-fi.

Na terenie ośrodka znajduje się również Minispa wyposażone w saunę suchą i mokrą, a także jednoosobową saunę na podczerwień Infrared. Znajduje się tam także tężnia oraz dwie lampy: kolagenowa, pobudzającą produkcję kolagenu oraz lampa tzw. słoneczna łączka, która stymuluje produkcję wit. D i naturalnie opala.

Rezerwacje na odwiedziny w MiniSPA będą przyjmowane bezpośrednio od uczestników po zameldowaniu się w ośrodku.

Oddechowo dysponuje również profesjonalnymi masażystami z szeroką ofertą masaży ciała. Wszyscy uczestnicy Odosobnienia otrzymają szczegółowe informacje odnośnie typów masaży oferowanych w ośrodku oraz ich cen drogą mailową.

Więcej o ośrodku Oddechowo dowiesz się tutaj:

https://oddechowo.pl/

WYŻYWIENIE

Oddechowo oferuję kuchnię wegańską i przykłada dużą wagę do jakości oferowanych potraw. Pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie), oferowane będą każdemu uczestnikowi w formie dań serwowanych z bufetu. 

Kuchnia w Oddechowie stara się używać produktów bezglutenowych na tyle, na ile to możliwe. Samodzielnie wypiekane chleby są robione na dobrej jakościowo mące żytniej i orkiszowej. Osoby, które mają lekką nietolerancję na gluten nie powinny mieć problemów z tego tytułu. Jeśli natomiast nietolerancja jest wysoka lub istnieje jakaś inna alergia, należy zgłosić to organizatorom, abyśmy mogli przygotować specjalne dania dla wybranych osób. 

Wszystkie osoby, które muszą przestrzegać specjalnych diet, prosimy o przesłanie nam informacji dotyczące wykluczeń w diecie, których muszą stosować razem ze swoim zgłoszeniem na Odosobnienie. Przygotowanie specjalnych potraw wiąże się z dodatkową opłatą 5 zł za każdy posiłek, którą będziemy musieli doliczyć do pełnego kosztu za wydarzenie.

OPŁATY

Na pełny koszt Odosobnienia składają się dwie oddzielne opłaty - jedna za program, druga za zakwaterowanie i wyżywienie.

Zakwaterowanie i wyżywienie:

650 zł - zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym lub trzyosobowym

800 zł - zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym 

(w miarę dostępnych miejsc)

590 zł - zakwaterowanie na dostawce - trzecim łóżku w pokoju 

(w miarę dostępnych miejsc)

Program Odosobnienia:

450 zł - przy wpłacie zrealizowanej do 1.11.2021 r. 

650 zł - przy wpłacie zrealizowanej od 2.11.2021 r. 

REGULAMIN

Biorąc udział w Odosobnieniu z Nityą oświadczasz, że zapoznałaś / zapoznałeś się z treścią Regulaminu i akceptujesz jego postanowienia.

Treść Regulaminu dostępna jest tutaj - https://nityameditation.org/regulamin-wydarzen/

REZERWACJA

UWAGA!

ZAPISY NA TO WYDARZENIE ZOSTAJĄ WSTRZYMANE Z POWODU BRAKU WOLNYCH MIEJSC. NIE PRZYJMUJEMY JUŻ TEŻ ZAPISÓW NA LISTĘ REZERWOWĄ.

Liczba miejsc noclegowych w Ośrodku Rozwojowym Oddechowo jest ograniczona. Standardowa rezerwacja dotyczy miejsca w pokoju dwu lub trzyosobowym. O zarezerwowaniu miejsca na Odosobnienie będzie decydować kolejność zgłoszeń oraz kolejność dokonanych wpłat.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest w pierwszej kolejności opłacenie programu Odosobnienia. Opłaty można dokonać w linku poniżej:

>>> REZERWACJA - OPŁATA PROGRAMOWA <<<

Wszystkie osoby, które uiszczą opłatę programową proszone są o wysłanie maila  na adres [email protected] z prośbą o rezerwację miejsca noclegowego, uwzględniając wszystkie dane, o które prosimy poniżej:

W tytule maila proszę wpisać: „Oddechowo, grudzień, Imię i Nazwisko” 

W treści maila proszę wpisać: 

Imię i nazwisko, adres e-mail, telefon + informację o wyborze typu zakwaterowania (pokój jednoosobowy, dwuosobowy, dostawka). Prośba ta będzie uwzględniania w miarę wolnych miejsc tego typu. Prosimy też w mailu o informację o alergiach lub specjalnej diecie (jeśli dotyczy). 

W mailu zwrotnym osoby zgłaszające się otrzymają dane, na które należy wpłacić pozostałą kwotę za zakwaterowanie i wyżywienie w ośrodku Oddechowo.

Warunki rezygnacji:

* Przy rezygnacji na miesiąc przed wydarzeniem (2. listopada 2021) zwrot połowy zaliczki

* Bez możliwości zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji na 2 tygodnie przed wydarzeniem (18. listopada 2021)

* W przypadku konieczności anulowania udziału z powodu potwierdzonego COVID-19 wpłaty zostaną zwrócone w 100%

____________

Z powodu sytuacji w kraju dotyczącej COVID-19, będziemy prosić Was o wyczulenie się na swój stan zdrowia  przed samym wyjazdem. Na miejscu będziemy prosić Was o podpisanie „Oświadczenia o dobrym stanie zdrowia oraz zastosowaniu się do panujących obostrzeń”. Dokument do wglądu będzie dostępny dla wszystkich, którzy zadeklarują chęć wzięcia udziału w wydarzeniu i możliwość potwierdzenia uczestnictwa poprzez wpłacenie zaliczki za zakwaterowanie.

____________

KONTAKT

Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres [email protected] 

(w tytule maila prosimy wpisać:  „Oddechowo, grudzień, Imię i Nazwisko”).

Z miłością,

Nitya & team

Z całego serca dziękuję Ci za Twoje wsparcie. Jest ono dla nas bardzo ważne! Bez niego nie moglibyśmy dalej tworzyć i publikować dobrej jakości filmów z Nityą, wydać audiobooka z medytacjami oraz organizować spotkań medytacyjnych dla większej grupy osób.