Prawda nie potrzebuje ładnych opakowań, sama się obroni. Jak żyć świadomie?

Data dodania
Prawda nie potrzebuje ładnych opakowań, sama się obroni. Jak żyć świadomie?

Czym jest świadomość? Czy stając się bardziej świadomymi, stajemy się szczęśliwsi, a może przeciwnie – narażamy się na konfrontację z bolesną prawdą o sobie i świecie? Refleksjami na ten temat dzieli się z nami Patrycja Pruchnik (Nitya), przewodniczka tych, którzy chcą się przebudzić i dowiedzieć się, kim naprawdę są.

"Satsang, z sanskryckiego सत्संग – dosł. „obcowanie z prawdą” (sat – „prawda”; sanga – „towarzystwo”) – rodzaj praktyki duchowej, polegającej na aktywnym dialogu (pytaniach i odpowiedziach) z nauczycielem, często w połączeniu z sesjami medytacyjnymi.
Satsang pomaga spojrzeć na rzeczy z szerszej perspektywy. To też okazja, aby zwolnić, pobyć z innymi i wspólnie głęboko wejrzeć w siebie."

Agnieszka Meyer: Prowadzisz warsztaty odosobnienia, medytacje, a wszystko w duchu nondualizmu, gdzie clue stanowi zagadnienie satsangów. O co w tym chodzi?

Patrycja Pruchnik (Nitya): Satsang to po prostu nasz stan naturalny. To zwyczajność istnienia, bycia. To coś tak prostego, że najczęściej nam umyka. Nauczyliśmy się w doświadczaniu rzeczywistości posługiwać wiedzą, zapominając o tym, że przed naszą interpretacją życia ono po prostu jest. Satsang i medytacja odzierają nas z wąskiej indywidualnej perspektywy, pokazując coś bardziej podstawowego jak samo bycie, istnienie. Przed naszymi myślami jest miejsce spokoju i zwyczajności, każdy człowiek ma do tego miejsca dostęp. To miejsce to Obecność, Świadomość, Szeroka pozaindywidualna perspektywa, która ma charakter uniwersalny. Leży poza religiami, poza kulturą, statusem społecznym, wiedzą czy wykształceniem.


Jak rozumiem, chodzi tu o świadomość tego, kim jestem poza wszelkimi konstruktami, jakie tworzy nasza głowa?
Tak. Żyjąc posługujemy się językiem, terminami, te zaś są ograniczone, obciążone filtrem skojarzeń. Jesteśmy związani z definicjami, przyzwyczailiśmy się do odbierania świata poprzez interpretacje. Tymczasem można funkcjonować prosto i harmonijnie. Poza sztywnymi poglądami, ocenami, interpretacjami. Wystarczy sięgnąć do czegoś tak podstawowego jak samo bycie, samo „jestem”, które nie potrzebuje potwierdzenia, poklasku ani obrony. Terminu „Jestem” używa się do momentu, aż poczujemy od środka, czym to jest i co tak naprawdę znaczy. Najprościej ujmując mamy przekierować uwagę z tego, co widzimy, z czego zdajemy sobie sprawę, co przez nas przepływa (myśli, uczucia, obrazy), na to skąd to wszystko płynie. Gdzie się wydarza. Rzecz w tym, by dojść do miejsca, które nie potrzebuje słów.

Świadomość jest cechą tylko ludzką?
Jest źródłem wszystkiego. Ze Świadomości (Jestem) wszystko się wywodzi. Gdybyśmy nie mieli tego podstawowego aspektu świadomości w sobie, nie moglibyśmy mieć żadnych doświadczeń, niczego spostrzec, nie moglibyśmy istnieć.

Czyli nie jest to ani doświadczenie, ani – jak chcą niektórzy – wynik procesów biochemicznych organizmu?
By zaistniało jakiekolwiek doświadczenie, czy procesy biochemiczne, musi istnieć siła, która je tworzy i niszczy. Ta siła jest podstawą. Jest nią Świadomość (Jestem). To pole, dzięki któremu wszystko może zachodzić. Funkcjonowanie naszych umysłów również zachodzi dzięki niej. Dowiadujemy się o tym poprzez samoświadomość. Rozpoznanie tego przynosi ogromną ulgę i poczucie spełnienia.

W niej znajdziemy odpowiedź na pytanie, kim jestem?
Tak. I nawet nie musimy jej szukać. Ta siła jest z nami od zawsze. Niestety, nikt nas nie uczy, że spełnienie, głębia i spokój już są wewnątrz nas. Świat nam stale podpowiada, że trzeba ich szukać na zewnątrz: w bogactwie, związkach, pracy, w pogoni za ambicjami. Wydaje nam się, że jak dojdziemy do jakiegoś etapu albo jak okoliczności w odpowiedni sposób się poukładają, wówczas poczujemy się szczęśliwi. Jak długo potrwa jednak nasze szczęście? I czy odczuwamy je dlatego, że udało nam się coś zdobyć, czy też dlatego, że przestaliśmy za tym czymś gonić? Gdy poszukujemy szczęścia na zewnątrz, jesteśmy skazani na porażkę. Okoliczności i rzeczy nie będą trwały wiecznie. Jeśli mają swój początek, to kiedyś też będą musiały się skończyć.

Wielu z nas, chcąc się rozwijać, w gruncie rzeczy ugania się za czymś krótkotrwałym i efemerycznym.
Znam to z własnego podwórka. Milion razy słyszałam terminy typu: „zajrzyj w siebie”, „zatrzymaj się”, „pójdź do źródła myśli”. Nie rozumiałam tego. Kiedy na początku siadamy do medytacji, nasz umysł tego nie rozumnie, walczy, próbuje różnych sposobów, nie chce się poddać. Aż w pewnym momencie zaczynamy od środka rozumieć, co wprawia nas w zamęt. Mędrcy wszystkich kultur radzili, by zajrzeć do środka, w przeciwną stronę, niż chce świat. Gdybym nie spotkała swoich nauczycieli, nie wiedziałabym, jak to zrobić i co to znaczy wejrzeć w siebie.

W jaki sposób doprowadzili Cię do źródła?
Początkowo próbowałam wszystkiego sama. W końcu musiałam stanąć przed sobą i przyznać, że mi to nie wychodzi, że moje strategie na szczęście nie sprawdziły się. To był bardzo ważny moment. Niedługo później spotkałam mojego nauczyciela Mooji`ego. 11 lat temu weszłam na spotkanie z nim w Indiach. W ułamku sekundy pojęłam, że on mnie poprowadzi, że znajdę to, czego szukam. Spotkania z nim sprawiły, że moje poszukiwania dobiegły końca.

To musi być błogie uczucie?
To było jak radykalne otrzeźwienie.

Sporo osób żyje dziś w takim kołowrocie, którego wcześniej Ty doświadczałaś, może dlatego też obecnie tak duża popularność medytacji i podobnych praktyk skierowanych na rozwój wewnętrzny?
Nie radzimy sobie z natłokiem bodźców, informacji, nasze umysły wariują. Dzisiejsza młodzież, dzieci nie potrafią się skupić. A przecież właśnie zdolność skupienia się jest kluczem do poznania siebie. Dlatego medytacja i dystansowanie się do umysłu są dziś potrzebne jak lekarstwo na chorobę. Kiedyś wiedza, którą się dzielę była wiedzą tajemną, nieudostępnianą szerzej. Prawdopodobnie dlatego, iż była wbrew sztywnym strukturom władzy i społeczeństwa. Dzisiaj jest już dostępna. Dodatkowo instytucjonalne religie nie są już żadną odpowiedzią. Są skostniałe, wyzute z serca i pozbawione zdrowego rozsądku. Ludzkość jednak tęskni do autentycznej duchowości, do odpoczynku.

Co Tobie pomogło się przebudzić?
Myślę, że właśnie owo przeładowanie, cierpienie. Rozmaite trudności życiowe przekierowały mnie na drogę poznania siebie. Inaczej pewnie dalej byłabym zajęta pogonią za ułudą.

Kim byłaś przed przebudzeniem?
Nieszczęśliwą dziewczyną. Pozornie wszystko było w porządku, radziłam sobie, robiłam karierę. Tak naprawdę jednak byłam zagubioną istotą, która w żadnym miejscu nie czuła się w pełni dobrze. Później pojawił się spokój niezależny od miejsca i okoliczności.

A nie jest to raczej obojętność, godzenie się ze wszystkim, co przynosi los?
Wręcz odwrotnie. Nie obojętność, a cierpliwość. Przez to, że nie pędzę za pierwszym bodźcem, który pojawi się w świadomości, mogę zdziałać więcej, sensowniej te działania ukierunkować. Brak niepokoju, oporu, sprawia, że mam więcej energii. Mogę prowadzić więcej warsztatów i spotkań . Zmieniło się przede wszystkim to, że… przestałam być głodna. Kiedyś zawsze odczuwałam niedosyt, ciągłe łaknienie rzeczy, doświadczeń. Teraz odpowiadam na to, co przynosi życie, co z nim przypływa. I życie daje mi znacznie więcej, niż mogłabym prosić.

Obejrzałam kilkanaście Twoich wideospotkań. Muszę przyznać, że nie było to łatwe. Musiałam wytracić tempo, zwolnić, nie panikować, kiedy następowały minuty ciszy, ale przede wszystkim odrzucić definicje wielu słów, zrozumieć, że są tylko próbą oddania czegoś poza nimi…
Wiem, myślę, że dla osób początkujących to musi być trudne (śmiech). „O czym ona mówi? To się w ogóle nie składa w logiczną całość!”. Część ludzi oglądając mnie odczuwa irytację i wkurzenie, ale mimo tego rozdrażnienia, oglądają ponownie i po którymś przesłuchaniu, zrozumienie zaczyna się pojawiać. Piszą wtedy listy z ogromną wdzięcznością. Przychodzą na spotkania. Sama logika tutaj nie wystarczy. Owszem pomaga, ale z czasem nawet logikę trzeba będzie porzucić. Często wypowiadam paradoksy, które dla naszej logiki są frustrujące. W tym szaleństwie jest jednak metoda.

Zapewne mogłabyś opracować inaczej swoje warsztaty online. Wystarczyłoby kilka technik z repertuaru: „Jak przekonująco mówić, by ludzie słuchali i wierzyli?”, ale Ty się na to nie silisz. Mówisz to, co płynie gdzieś ze środka Ciebie.
Stosowanie takich technik jest manipulacją. W moim podejściu, prawda broni się sama. Nie trzeba jej atrakcyjnie opakowywać.

Masz jakąś radę dla osób, które jak Ty dawniej, czują się zagubione i szukają drogi do siebie samych?
Zaczęłabym od poszukania sposobu na złapanie dystansu do samego siebie, do tego co się myśli, co myśli się, że się wie, co się czuje i uważa za słuszne. Innymi słowy od dystansu do umysłu. To najlepsze lekarstwo. I tak naprawdę wszystko do tego się sprowadza. Jeśli zauważę, że to, co myślę, jest tylko moje, subiektywne, naznaczone moim doświadczeniem, pamięcią, wychowaniem, mogę spostrzec, że to wyłącznie moja perspektywa. Jeśli się tego kurczowo trzymam, cierpię. Dostrzeżenie tego to pierwszy krok.

A może wcale nie muszę się tak przejmować? Sięgnęłabym do miejsca, które jest celem każdej ścieżki duchowej. I nie tylko duchowej. To miejsce narodzin, życia i spoczynku każdej istoty. Nie musimy go szukać, nie musimy docierać do niego krętymi ścieżkami. Źródło jest w nas od zawsze. Trzeba je tylko rozpoznać. Na satsangu pokazuję jak bezpośrednio tam wejrzeć. Inne drogi proponują dochodzenie w sposób pośredni. Każą przygotować najpierw ciało, umysł, emocje. Jednak życie tak naprawdę nie stawia nam warunków. Niezależnie jaki/jaka jesteś, ile masz lat, jakie masz wykształcenie, niezależnie od twoich osiągnięć, preferencji seksualnych, płci – już teraz jakaś część ciebie jest wolna. Trzeba nawiązać z nią kontakt, a wszystko od razu wróci na swoje miejsce.

Czyli przede wszystkim dystansowanie się do myśli?
Tak. Nasze myśli są największą przyczyną cierpienia. A mogą być też przyjacielem i wsparciem. Gdy znamy pochodzenie umysłu, jego prawdziwy dom, wówczas możemy go używać sprawnie i adekwatnie do sytuacji. Inaczej funkcjonujemy jak nawigacja, która nie może znaleźć sygnału GPS – szuka, szuka po omacku, a komunikat wciąż ten sam: „connection unavailable”.

SiedemÓsmych

Więcej rozmów z Nityą i artykułów na temat Satsangu przeczytasz TUTAJ.

Inne wpisy

dla inspiracji
Czytaj więcej

Centralna opowieść

Aby zrozumieć, czym jest identyfikacja z oddzielonym „ja”, warto zacząć od zdania sobie sprawy ze swojego naczelnego przekonania, centralnej opowieści na własny temat.
Wielu ludzi, tak naprawdę przeważająca większość z nas, doznaje podskórnego niespełnienia, pustki i tęsknoty, odczuć ściśle związanych z mentalną opowieścią, bazującą na doświadczeniach z przeszłości. Zdiagnozowanie swojej centralnej opowieści jest niesłychanie trzeźwiące i budzące, a uwolnienie się od niej przynosi ogromną ulgę.

Czytaj więcej
Centralna opowieść

BECOMING NOBODY - MEDYTACJA, SEANS FILMOWY, ROZMOWA + Q&A

Kochani,

Z dużą radością zapraszamy Was na wyjątkowy wspólny wieczór! Pierwotnie wydarzenie planowaliśmy jako fizyczne spotkanie w kinie Atlantic, w Warszawie, natomiast idąc z duchem czasu i obecnej rzeczywistości, zdecydowaliśmy że możemy to zrobić online.

Zapraszamy Was na wieczór składający się z kilku części. Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 13 kwietnia o godz 19:00 półgodzinną medytacją poprowadzoną przez Nityę. Potem zapraszamy Was na streaming filmu „Becoming Nobody”, pięknego dokumentu o życiu i filozofii Ram Dass’a - jednego z najbardziej znanych amerykańskich nauczycieli duchowych. Po seansie, odbędzie się rozmowa + Q&A z wyjątkowymi nauczycielami duchowymi żyjącymi po naszej stronie oceanu - Nityą, Aleksandrem Poraj-Żakiejem, oraz Agatą Turkiewicz.

Czytaj więcej
BECOMING NOBODY - MEDYTACJA, SEANS FILMOWY, ROZMOWA + Q&A

Odosobnienie Online z Nityą

Kochani,

Z wielką radością w sercach zapraszamy do wzięcia udziału w tej pięknej i unikalnej możliwości spotkania w Prawdzie z Nityą podczas Odosobnienia Online, które odbędzie w dniach 15 - 20 Maja 2020.

Spokój nie jest czymś, co posiadasz,
jest tym, czym w istocie jesteś.” 
~Nitya 

Odosobnienie online z Nityą - Awakening of Consciousness w dniach 15 - 20 maja 2020. Odosobnienie będzie poprowadzone wyłącznie w języku angielskim. Więcej informacji poniżej.

Czytaj więcej
Odosobnienie Online z Nityą

Ten moment

Widziałam się dziś z przyjaciółką z liceum. Rozmawiamy o tym i tamtym. Przy okazji padają liczby: 24 lata temu…12….15...10…Liczby padają wysokie. Wydają się być coraz większe. Zrobiło to na moim umyśle wrażenie. Ten zawsze spieszy by sprawy podsumować i określić.
- Lata lecą. Zmarszczki pojawiają się nowe. Dzieci już duże.
- Czyżby upływał czas, a ty powinnaś zacząć się martwić ? - podpowiada dodając inne warianty tych samych podszytych ’troską” pytań i odpowiedzi.

Czytaj więcej
Ten moment

Czemu tak bardzo zajmujesz się światem?

"Czemu tak bardzo zajmujesz się światem?
Czy nie rozsądniej byłoby najpierw poznać siebie?
Wolisz ocalić świat, czy najpierw zbawić siebie?
Nawracać innych, czy samemu doświadczyć upragnionego spokoju?
Nauczać / wiedzieć / mieć, czy Być?

Świata i tak nie ocalisz. Innych ludzi też nie.
To nie jest w twoich rękach.

Lepiej pozostań w ciszy.
Dogłębnie zbadaj siebie.
Nie ufaj głosowi, który mówi ci, że już wszystko wiesz.

Pozostań otwarty.
Wiedzę zastąp Szczerością i Pokorą,

Od tego zależy twoje wyzwolenie a nie od tego, co masz, robisz oraz ile wiesz."

Czytaj więcej
Czemu tak bardzo zajmujesz się światem?

Samadhi

Początkowo niemal każdemu z nas wydaje się, że życie składa się z doświadczeń. Wszystkim co nas interesuje są doświadczenia.
Z czasem zaczynamy zauważać, że aby jakiekolwiek doświadczenie mogło się wydarzyć musi być też coś co tego doświadczenia doświadcza, coś, co sprawia, że ono jest.
Aby doświadczenie mogło mieć miejsce potrzebne jest coś, co jest doświadczenia świadome. Inaczej nie mogłoby się ono wydarzyć.
W tej fazie życia obiekty Świadomości są namiętną i główną częścią naszego doświadczenia natomiast to, co jest ich świadome niespecjalnie nas interesuje.

Czytaj więcej
Samadhi

Sansara i Nirvana

Powiedz mi za czym biegniesz, czego szukasz, za czym gonisz?
Za szczęściem, spokojem, spełnieniem, przyjemnością, odpoczynkiem, karierą, miłością?
Zobacz ile na to wydatkujesz energii, ile czasu temu poświęcasz? Gdyby tak całe życie tutaj zebrać, ile by tego było?
Na ile warsztatów pojechałeś, ile przeczytałeś książek, po ile poszedłeś porad, ile wróżek odwiedziłeś ? Ile odbyłeś medytacji, odwiedziłeś kościołów, religii, ile miałeś związków, odmiennych stanów świadomości? Ile krajów odwiedziłeś, ile zastosowałeś diet, ile postanowień noworocznych?

Czytaj więcej
Sansara i Nirvana

Emocje

Czasem spotykam się ze zdaniem, że w satsangu nie ma współczucia dla emocji.
Takie stwierdzenia biorą się z niezrozumienia istoty tego czym jest satsang.
W satsangu nie interesuje nas historia naszego życia w ogóle. Nie interesują nas nasze traumy, sukcesy, porażki. Ani to co spotkało nas w dzieciństwie, ani jaka czeka nas świetlana kariera. Dlaczego?
Ponieważ wszystkie te historie mają swój korzeń w identyfikacji osobowej.
W satsangu nie trzeba tych wszystkich historii wyciągać, analizować, porównywać, czy próbować zrozumieć, ponieważ donikąd to nie doprowadzi.

Czytaj więcej
Emocje

Nitya na Festiwalu Wibracje 2021

Bardzo miło jest nam poinformować, że Nitya będzie jedną z prelegentek tegorocznego Festiwalu Wibracje, odbywającego się w miejscowości Giże koło Olecka.

Znamy już dokładną datę wystąpienia:

23. lipca o godz. 14:00 na głównej scenie plenerowej, Nitya poprowadzi medytację dla wszystkich chętnych uczestników festiwalu. Potem zaprosi do wspólnej wymiany doświadczeń otwierając przestrzeń na pytania od publiczności.

Czytaj więcej
Nitya na Festiwalu Wibracje 2021

Zwyczajność

Dzisiejszy świat ogarnęła mania nadzwyczajności, narcystycznego egoizmu. Wszyscy chcemy być kimś wielkim i ważnym. Chcemy zaznaczyć się w społeczeństwie, odcisnąć w nim swoje niepowtarzalne piętno. Wierzymy, że tylko wówczas będziemy mogli czuć się spełnieni, coś warci. To przekonanie, od dawna nam wpajane i stale podtrzymywane przez media, wspiera cała kultura. Nadrzędnym celem jest osiągnięcie sukcesu, innymi słowy bycie pięknym, mądrym i bogatym.

Czytaj więcej
Zwyczajność

Obserwacja Uczuć

W dzisiejszych czasach niemal bezrefleksyjnie wierzymy naszym uczuciom. Same w sobie nie są one ani dobre ani złe jednak często stawiamy je na piedestale bogów. Nie kwestionujemy ich, lecz walczymy i polegamy na nich.
Nie zauważamy jak bardzo potrafią wyprowadzić nas na manowce stając się kotwicą, która dokarmia tylko nasze ego. Dodatkowo w ich obronę przychodzą myśli, które próbują je uzasadnić mówiąc nam, że mamy racje albo nie, oraz że są one nam „niezbędne” do życia.
Kiedy pomedytujesz nieco dłużej zobaczysz, że ich wspólnym korzeniem jest lęk o przetrwanie.

- Tylko jak okiełznać ten lęk?

- Sprawdzić kim jest ten, kto go ma - Rozpoznać naszą Prawdziwą Naturę.

Czytaj więcej
Obserwacja Uczuć

Zimny prysznic

Chciałabym ci zadać pytanie.
Proste pytanie: czy jesteś?

Jaka jest twoja odpowiedź?
Prawdopodobnie naturalnie odpowiesz; tak, jestem.

To oczywiste, prawda?
Nie musisz mi nawet tego tłumaczyć, ani ja tobie. Żadne słowo nie jest tutaj potrzebne. Oboje wiemy o co chodzi. Oboje mamy naturalne poczucie istnienia, którego nie sposób zakwestionować.

Istnienie jest identyczne ze Świadomością. Jest niekonceptualne, nie potrzebuje potwierdzenia tego, że jest. I tak jest. Przed jest. Zawsze jest.

Moglibyśmy już tutaj naszą kontemplację zakończyć, ponieważ wiedza o Świadomości jest w istocie tak prosta.

Czytaj więcej
Zimny prysznic

Portret Ramany Maharishiego

W tamtym okresie przełomowym momentem było zetknięcie się z książką „Ścieżkami jogów” Paula Bruntona, która wpadła mi w ręce w domu mojej nauczycielki od fortepianu. Miałam grać, a zamiast grania odruchowo sięgnęłam po jedną z książek na półce, było w niej umieszczone zdjęcie Ramany Maharishiego. Gdy je ujrzałam, coś się ze mną stało…
Nastąpiło wielkie: STOP!
Jak po szoku elektrycznym. Od samego spojrzenia na fotografię.
W jednej sekundzie przed moimi oczami przewinęły się tysiąclecia.
I wszystko się zatrzymało.
Ramana!

Czytaj więcej
Portret Ramany Maharishiego

Nitya w Time For Business

Kochani,

w sobotę 21 marca o 11:00 Nitya będzie gościem Izabeli Makosz w Time For Business TV. Nitya opowie o medytacji i przebudzeniu. O tym, jak zacząć medytować, na co zwrócić uwagę, po co nam medytacja oraz odpowie na wiele innych pytań.

Zapraszamy Was serdecznie. Linki znajdują się w artykule poniżej. To spotkanie polecamy szczególnie tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z medytacją i poznawaniem samego siebie!

Czytaj więcej
Nitya w Time For Business

Prawda nie potrzebuje ładnych opakowań, sama się obroni. Jak żyć świadomie?

Czym jest świadomość? Czy stając się bardziej świadomymi, stajemy się szczęśliwsi, a może przeciwnie – narażamy się na konfrontację z bolesną prawdą o sobie i świecie? Refleksjami na ten temat dzieli się z nami Patrycja Pruchnik (Nitya), przewodniczka tych, którzy chcą się przebudzić i dowiedzieć się, kim naprawdę są.

Zapraszamy do przeczytania artykułu Agnieszki Meyer dla SiedemÓsmych.

Czytaj więcej
Prawda nie potrzebuje ładnych opakowań, sama się obroni. Jak żyć świadomie?

Niebo

Z pewnością nie raz przyglądałeś się niebu. Nosisz w sobie jego nieustannie zmieniający się obraz.

Usiądź wygodnie, odpręż ciało i zamknij oczy. Odwołaj się w wyobraźni do obrazu Nieba. Możesz też wyjść na dwór, by mieć je przed oczami.

Poczuj się jak Niebo, na które patrzysz. Płyną przez nie chmury: raz małe, kształtne, raz wielkie, ciemne i ciężkie. Czasem chmury znikają i Niebo staje się lazurowe, przejrzyste. Bywa niewzruszenie spokojne, by po chwili rozgorzeć piorunami i grzmotami.

Czytaj więcej
Niebo

Tak dla Prawdy

Kiedy powiesz w swoim wnętrzu tak dla Prawdy, przejdziesz przez proces całkowitej dekonstrukcji.

Gdy odważysz się by nie zakładać więcej masek ego przestaniesz się wreszcie bronić.
Naturalnie staniesz się wrażliwy i zaczniesz kierować się współczuciem. Stopniowo będziesz pozwalać sobie czuć wszystko. Jakbyś czuł po raz pierwszy w życiu. Nauczysz się mierzyć z frustracją, akceptować swoją niedoskonałość i  niedoskonałość ludzką w ogóle bez potrzeby zmieniania świata siłą.
Wtedy drzwi się zaczną otwierać. Będziesz gotowy na spotkanie ze swoją prawdziwą Jaźnią.

Czytaj więcej
Tak dla Prawdy

Z całego serca dziękuję Ci za Twoje wsparcie. Jest ono dla nas bardzo ważne! Bez niego nie moglibyśmy dalej tworzyć i publikować dobrej jakości filmów z Nityą, wydać audiobooka z medytacjami oraz organizować spotkań medytacyjnych dla większej grupy osób.